Alčo, nechceš se mnou chodit na trampolínky? Tak jo.

pondělí, února 13, 2017

Znáte jumping? Já neznala. Když mi kamarádka navrhla, jestli s ní nechci začít chodit cvičit na trampolínky, musela jsem se rychle jít kouknout na youtube, co to vlastně vůbec ty trampolínky jsou. Vyjelo mi to jedno video, u kterého jsem si řekla: Jééé to může být zábava. Takový aerobic s hopsáním. A aerobic mě vždycky bavil a docela mi i šel. A tak jsem kývla. Bylo to prosím pěkně toto video, které jsem si tenkrát pustila.

Video je samozřejmě akční až až, to jsem ale ještě netušila, že to bude ještě o něco horší 😅 V podstatě něco jako tady v tomto videu... Masakr co? Pořád nemůžu uvěřit, že zrovna já na tohle chodím...
Jaká byla první lekce?
Na první hodinu svého cvičení jsem jela trochu nervózní, ale plná očekávání. Přeci jen takhle někam cvičit sama od sebe jsem ještě nikdy nikam nechodila. Navíc jsem se trochu bála, že jdu do fitness a že tam budou samí namachrovaní vysportovaní lidé...
Tak fajn, začínáme. Doma nervozně několikrát zkouknu, jestli jsem si sbalila vše potřebné, hlavně vodu, až budu funět s plícema až v krku, abych měla záchranu. MHD jsem stihla v pohodě. Po pár zastávkách přistoupila kamarádka a jelo se vstříc sportu. Já a sportovat? Docela vtipné, když si představím, jaké pro mně byl tělocvik utrpení. 
Ve fitness jsme zaplatily a šly se převléct do šaten. Pardon, to nejsou šatny, ale mikro šatničky. Jsou tak úzké, že člověk svým tělem chtě nechtě zabere né jednu, ani dvě, ale rovnou tři skříňky, takže si asi umíte představit, jaké to převlékání asi musí být, když je ta místnost plná 😰 .
Blíží se okamžik pravdy. Co když se splní mé hrůzné představy, že mi rovnováha vypoví službu a já z trampolínky spadnu na hubu? No tak se ztrapním, co horšího se může stát? Teda krom vyraženého zubu, přeraženého nosu, rozbité hlavy o trampolínu kolegyně...že?
Když jsme vcházely do sálu, strhlo se poměrně drama - valná většina letěla pro trampolínu s cílem umístit jí co nejvíce dozadu - včetně nás 😋 ... Ha! Předposlední řada. Docela dobrý!!!  Pak jsme zpozorovaly, jak si všichní nosí další komponent k trampolíně - přední madlo. Spadl mi obrovský kámen ze srdce a vzrostl uklidňující pocit, že si tu hubu možná přeci jen nenabiju. Když bude nejhůř, mám se čeho chytit!!!  😊 Nadšeně si pro tu "tyčku" jdu také.
Nadešel důležitý okamžik - poprvé stoupnu na trampolínu a zjišťuji, že pohyb na ní docela ujde, že to asi nebude tak hrozné. To nějak zvládnu, to bude v pohodě, říkám si.
Přišla naše předcvičovatelka a zeptala, zda je tam někdo poprvé. Pár se nás přihlásilo.🙋 Stručně vysvětlila co a jak pro začátek. Poté rovnou zapla muziku a šlo se na věc.
Chvíli jsem se trochu víc srovnávala s tím, že se pode mnou "podlaha" prohýbá, ale co bylo horší - ještě neskončila ani první písnička a já už nemohla. Co nemohla! To je slabé slovo! Plíce vyppovídaly službu, srdce mi bušilo až v krku a nohy mi tuhly závratnou rychlostí. S kamarádkou jsme se na sebe podívaly a obě se navzájem uklidnily zjištěním, že jsme na tom asi stejně :-D Píseň dohrála, udělaly jsme pár cviku na protažení nohou a cvičitelka se nás zeptala, jestli jsme rozehřátí a že přitvrdíme. Moment. Přitvrdíme????... To jako že PŘITVRDÍME???? A jak???? 😱😯😆 A tak jsme přitvrdily. Dupaly jsme do trampolín, co nám síly stačily, ale žel někdy už nestačily a musela jsem chvílemi vynechávat.
Přibližně po 5 hodinách 45 minutách jsme si došly pro podložky a na trampolínách jsme začaly posilovat a na závěr jsme udělaly pár cviků na uvolnění a protažení.

Po dvou dnech se moje tělo probralo a začalo mně bolet od shora až dolů.💪

Jaká byla druhá lekce?
Tak ta byla v podstatě podobná té první, jen s tím rozdílem, že jsme s kamarádkou vybojovaly ty lepší trampolínky (jsou tvrdší=já s mou váhou se tolik nepropadám 😀) a já zjistila 2 věci:
1/ když chcete jít na jumping, běžte se vyčůrat. A běžte se raději vyčůrat, i když si myslíte, že se vám nechce. Preventivně. Věřte mi. Heslo "To vydržím" NEPLATÍ. Opakuji - NE-PLA-TÍ. Mně se začalo chtít čůrat asi v polovině cvičení a to máte pocit, že to ze sebe vytřesete, i když se bráníte zuby nehty. A tím, jak se bráníte nakonec nejste vůbec schopni cvičit! :-D
2/ Pít příliš se nevyplácí - Po chvíli vám při těch poskocích začne ta voda dělat v žaludku kotrmelce a spolu s tím vytváří dost nepříjemné pocity, takže opět - nejste schopí cvičit :-D

A co vy? Máte také zkušenost s jumpingem? Jaká byla vaše první hodina, jak jste ji zvládali?

You Might Also Like

0 komentářů

Instagram

Popular Posts

Like us on Facebook

Ušáci

Flickr Images