Když fotky vznikají I

úterý, února 21, 2017

Krásný večer, milí čtenáři!

Dnes jsem si pro vás připravila malou ukázku pár vybraných fotografií před a po úpravě. Pro úpravy fotografií nemám žádný mustr. Každou upravuji podle situace a nálady. Nemám tak možná žádný vlastní svůj styl, podle kterého by moje fotky byly případně nějak rozeznatelné, ale zase mně baví si s každou pohrát tak trochu jinak. Někdy mám náladu fotky upravit do živějších sytějších barev, někdy barvy naopak potlačím a někdy zase mám náladu třeba na víc retro úpravu. Fotky upravuji především v Zoner Photo Srudiu 15, někdy ale i ve free editorech, to ale jen v případě nějakých měnších úprav. Tak dost mluvení a jdeme na to :-) K fotkám přidávám pro zajímavost i exif.

1. a 2. fotka jsou vyfocené doma za ne moc dobrého světla. No co bych také chtěla v zimě, kdy je neustále ponuro. V takových chvílích jsem strašně šťastná za můj Nikon, který dělá ucházející fotografie i při vysokém ISO. Do RAW nefotím, jako amatérský fotografo to nepotřebuji a úpravy jsou pak pro mně moz zbytečná piplačka. Na to nemám moc čas. Ale zpět k fotkám. Chtěla jsem jim dát trochu retro nádech a zároveň jim přidat trochu světla, aby nebyly takové fádní a zašedlé. S úpravou obou fotek jsem strašně spokojená. :-)

informace: 1/80, ISO 1250, f2.2informace: 1/80, ISO 2500, f2.
Fotka focená opět za nevalného počasí, v podvečer a už v době, kdy podzim nebyl příliš barevný. Snažila jsem se fotce dodat trochu živosti a víc podzimu.


Tato fotografie byla pořízena u nás na sídlišti. Šla jsem fotit po návratu domů z práce a už bylo celkem šero, ale stihla jsem ještě trochu zapadajícího slunce.  Toho jsem se snažila co nejvíce využít a na fotografii zvýraznit. Celkově byla fotografie prosvětlená pomocí křivek, přidaný kontrast a sytost, má dodaný trochu teplejší nádech, vyretušovaná lampa a byl použitý štětec na lokální úpravy. 

informace: 1/160, ISO 200, f2.2

You Might Also Like

0 komentářů

Instagram

Popular Posts

Like us on Facebook

Ušáci

Flickr Images