Je libo luxusního mazlíčka?

pondělí, února 13, 2017

Exkluzivní či luxusní mazlíčci. To je téma, o kterém bych se ráda dneska trochu rozepsala. V poslední době na tato slovní spojení narážím na internetu kupodivu docela často a musím říct, že nevím, jak pro vás, ale pro mne je to docela zarážející až alarmující....Proč? To se pokusím shrnout.

Co to vlastně je exkluzivní nebo chcete-li luxusní mazlíček?

Toto spojení většinou "chovatelé" uvádí u zvířat, které by mělo mít teoreticky skvělý původ (jinými slovy rodoknem) a předpokládá u něj "prvotřídní kvalitu" i co exteriéru (tedy vzhledu). Zkrátka a dobře, že se zvířátko povedlo. S tímto výrazem se můžete setkat u psů, koček, králíčků, zkrátka a dobře u všech zvířátek... Bohužel.

Proč mi to tak vadí?

Tak především mi toto označení přijde strašně povrchní. Od chovatele, který toto napíše do inzerátu, bych si nevzala ani chlup ze země. Vzbuzuje to ve mně velkou nedůvěru a obavy z toho, jak se asi u něj doposud zvířátko má.

Dále je to hledisko morální - Tak nějak nechápu, jak si někdo může myslet, že má právo posuzovat, zda je to či ono zvířátko lepší než to druhé. Ano existují standardy a je dobře že existují, protože, jinak by v chovu byl asi dost chaos, ale toto označení považuji už za něco, co se standardem nemá nic společného - jako by to zvířátko nebylo ani živý tvor, ale jen plyšová hračka.A za další je to finanční hledisko - za takové dle nich luxusní zvířátko, si "chovatelé" řeknou mnohem vyšší částku, než za ostatní, to mi věřte. Je to jen trik, jak nalákat zájemce.

Celé mi to přijde poněkud smutné, když si představíte, že by někdo určoval vaší hodnotu jen na základě toho, jak vypadáte.


Malá ukázka z praxe

Otevřela jsem jeden inzertní server, vybrala kategorii zvířata a do vyhledávání zadala luxusní. Tady malá ukázka toho, jak vyhledávání dopadlo.
A co vy, jaký máte na toto označení názor? Také vám to přijde divné nebo naprosto normální a dáte při výběru na takové "návnady"?

You Might Also Like

0 komentářů

Instagram

Popular Posts

Like us on Facebook

Ušáci

Flickr Images