Jak jsem se ke zdravějšímu životnímu stylu dostala

pátek, února 10, 2017

Nikdy jsem nebyla ten typ člověka, který řeší, kolik čeho sníst, kdy jíst a co jíst. Samozřejmě jsem se nějak nepřežírala, ale od dětství jsem byla vychovávaná k tomu nebýt vybíravá a jíst tak nějak všechno a co je na talíři, to se nenechává - je to neslušné a je to plýtvání.
Během posledních let si ale více všímám dění okolo jídla, snažím se nekupovat potraviny, které mají špatné složení nebo obsahují složky, které bysme do svého těla neměly dostávat. Myslím si, že s manželem  máme poměrně zdravý jídelníček, jíme hodně zeleninu, maso většinou kuřecí, ale na některé ty mlsky si potrpíme 🍩. Nebyli jsme nikdy takoví, že bysme to až tak řešili. Ale co se teď změnilo?

Změnilo se to, že náš život se začal točit jen v začarovaném kruhu: práce - domu - práce - domu.... A doma už na nic nezbývá energie. A tak jsme si řekli, že je na čase něco s tím udělat. Zároveň já mám sedavé zaměstnání a tím, že po práci sedím doma, tak se to samozřejmě projevilo i na mé postavě, která také přispívá k tomu, že se čověk až tak úplně necítí. Zkrátka a dobře, i přes poměrně zdravé jídlo je vše ostatní špatně. A to právě od teď měmím a se mnou i manžel. i když ten by až tolik nemusel.JAKÉ JSOU NAŠE ZÁKLADNÍ CÍLE, KTERÉ CHCEME ZMĚNIT?
  • změna stravovacích návyků - především já, jsem totiž zvyklá snídat až v práci a málo, jíme více odpoledne než dopoledne, takže celkově úplná změna režimu stravování (snídaně doma, svačit dopoledne, obědvat, svačit odpoledne a večeřet)
  • změna jídelníčku - rozhodli jsme se vyzkoušet změnu jídelníčku dle břicháče Toma, tedy odteď se budeme stravovat bez bílé mouky a bílého cukru
  • sportovat - začala jsem chodit na jumping na trampolíny, je to teda makačka to vám teda pvím, to ale až v nějakém z dalších článků, u kterého se zaručeně pobavíte; také bych ráda častěji vyrážela na  delší procházky s pejsky a plavat
CO OD TĚCHTO ZMĚN OČEKÁVÁME?
Zhubnout, zpevnit se, nevědět, co je bolest zad, NEBÝT POŘÁD OSPALÁ a celkově se cítit lépe! 👍💪

A CO NAOPAK MŮŽETE VY OČEKÁVAT?
Budu vám zde referovat, jak to všechno jde a jestli se naše cíle plní a třeba to pomůže i někomu dalšímu 😊

You Might Also Like

0 komentářů

Instagram

Popular Posts

Like us on Facebook

Ušáci

Flickr Images