Holka z "vesnice" v Praze

středa, února 22, 2017

Říká se, že Budějovice jsou jedna velká vesnice. A tak vesničanka vyrazila do města, a sice do Prahy. Tedy nekonal se nějaký výlet za památkami, ale dělala jsem společníka mamce na cestě na jednu kliniku. Nevěděla jsem, jak vše bude probíhat a tak vznikly dvě varianty výletu. Varianta A - mamka půjde na zákrok a abych si zkrátila čekání, sejdu se s kamarádkou a půjdeme na Vyšehrad, kde jsem ještě nikdy nebyla. Varianta B - mamka nepůjde na zákrok a pojedeme zpět domů. Měla jsem i vyhlídlá místa, na která bych se chtěla podívat než na sraz případně dorazí kamarádka, až jí dám echo. Přeci jen, v této části Prahy jsem ještě nikdy neměla možnost být a tak jsem toho chěla využít.

Sraz jsme s mamkou měly v půl sedmé. Vlak do Prahy měl odjíždět v 6:53. Zakoupily jsme jzdenky na express, tedy na vlak, který na trase České Budějovice-Praha staví jen v Táboře a cesta trvá pouhé 2 hodiny. Měly jsme zakoupené místenky. Ovšem, když vlak dorazil, vagony byly dost špatně označené a všichni se motali a hledali číslo svého vagonu, do kterého mají nastoupit. Po chvilce pátrání jsme náš našly a tak jsme zvesela nastoupily.


Vlak odjel na čas. V expressu chodí i steward a nabízí občerstvení. Mamka si koupila kávu za celých 10,-Kč a dostala k ní super vymakaný set v balíčku. To nás opravdu mile pobavilo. Jinde by i za tenhle set (ubrousek, lžička a cukřík s roztomilou pandou) chtěli víc než těch 10,- Kč :-DDo prahy jsme přijeli v 9 hodin a čekala nás cesta metrem, ale pouhé dvě zastávky. V cílovém místě jsme byli brzo, kolem půl desáté a na klinice jsme měli být za hodinu. A tak jsme se vydaly podívat na náměstí míru, kde jsem se chtěla podívat na kostel svaté Ludmily. Jsem ráda, že jsme tam šly, protože bohužel se zrealizoval plán B, tedy mamky zákrok se bohužel nekonal a tak jsme v půl jedné jely rychlíkem zpět domů. Na hlavním nádraží jsme byli hodinu předem a tak jsme si v rušené restauraci daly ještě kávu, ale vůbec se nám tam nelíbilo. Ale alespoň člověk někde strávil čas.

Praha je krásné město, ale tamní shon je na mně příliš velký. Byla jsem zase ráda, že jsem zpět doma. A tady pár fotek, které jsem nafotila na náměstí míru v Praze.

V Praze mne také zaujala tato univerzita, neměla sjem tušení, že i něco takového tam je :-)


You Might Also Like

4 komentářů

 1. Z Budějovic mám dobrou kamarádku. Sama jsem z Plzně, tak to neni tak daleko. Musím říct, nádherné fotky. Hlavně ty králíčků. Měla jsem 9 let Maxe, ale bohužel umřel v říjnu během mého pobytu v Americe, tak sem se s ním nestihla rozloučit :(

  Travel with Marky || Život v Americe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za komentář :-) Maxíka je mi moc líto, musí to být hrozný šok, když je člověk daleko a pak se dozví najednou takovou smutnou zprávu :-(

   Vymazat
 2. Ahoj, všimla jsem si, že jsi se zapojila na www.agregatorblogu.cz, tak jsem se hned běžela podívat, copak tam máme za nového člena komunity. :) No a koukám moc pěkný blog!

  No vidíš, já jezdím RegioJetem a tam to kafe i s balíčkem dostanu úplně zdarma a ceny jízdenek jsou taky supr levné. :D :)

  Jinak hezký článek a hlavně moc, moc pěkné fotky, jde ti to. :)

  Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt? My vlakem už moc nejezdíme, takže nemám přehled a tak jsem byla novinkami v expressu docela překvapená - i tím, jak je konečně napadlo zavést hlášení ve vlaku jaká stanice následuje :-D Ale moc mně to bavilo, asi tenhle způsob cestování na nějaké výlety obnovíme :-)

   a moc děkuji za pochvalu a vůbec celkově milý komentář :-)

   Vymazat

Instagram

Popular Posts

Like us on Facebook

Ušáci

Flickr Images