Leden 2017

neděle, ledna 01, 2017

3.1.2017 – Leden jsme nezahájili úplně pozitivně. Hned 2.1. nás čekala s Kubíčkem návštěva na veterině v Třeboni. Už od 25.12. ho trápily kýchací záchvaty. Když 27.12. vykýchal hustý velký bílý hlen, letěli jsme v ČB na pohotovost. Dostal injekci na otok sliznice a injekci proti zánětům. Zánětové injekce jsme dostali i domů na 5 dní (dávat 1x denně). Jeho stav byl ovšem velmi střídavý, jako by na ně vůbec nereagoval a tělíčko si pořád dělalo co chtělo. Záchvaty pokračovaly, Kubíček z nich doslova plašil a jediné, co ho ze záchvatu dokázalo vytrhnout a celkově ho uklidno, bylo mé hlazení. Zavolala jsem tedy naší paní veterinářce a domluvili se na kontrolu 2.1. 2017. Paní doktorka Scoobyho trochu přispala, udělala RTG zoubků, vytáhla mu uvolněnou stoličku nahoře (celkem má tedy náš kolozubka venku již 7 zoubků). Vedle stoličky má zoubek okolo oteklou dáseň, uvidíme tedy, zda to bylo pouze podrážděné od té uvolněné stoličky. RTG snímek nám ukázal, že kořeny zoubků jsou v porovnání se snímkem vytvořeným před půl rokem, stále stejné, ale celkově zoubky vypadají mnohem lépe! to mě strašně moc potěšilo!! A zároveň se mu ulevilo, protože jsem měla obrovský strach, že jeho kýchání je způsobeno přerostlým řezákem, který by musel ven. Paní doktorka mu chtěla také pročistit slzné kanálky, zda je nemá ucpané, ale marně s nimi bojovala a dostali jsme domů kapky na rozkapání, jestli se neuvolní. (máme dvoje kapky 2x denně, jedny jsou do nosu a oka a druhé pouze do oka). Po týdnu mám zavolat jak jsme na tom. Také říkala, že v nosíčku má opravdu nějaký zánět, že má sliznice zarudlé.

6.1.2017 – Nastal den zavolání paní doktorce. Scooby úplně přestal kýchat, i více papá. Domluvili jsme se na kapání do neděle, poté léky vysadíme a uvidíme co bude. Po pár dnech mám podat hlášení.
Zpracovala jsem také konečně článek s poznatky o přerůstání zoubků králíčků. Jedná se o informace, které jsme během těch let našeho trápení získala buď od veterinářů nebo co jsem sama vypozorovala (především co se koloběhu a co se králičím tělíčkem děje, když ho zoubky trápí) Článek si můžete přečíst ZDE a jinak ho najdete v rubrice Život s > …králíčkem. 

11.1.2017 – po vysazení léků se Kubíček drží, nefrká a užíváme živůtku. Hodně fotíme a tady zase přináším nějaké nové fotečky U holčiček není v podstatě nic nového, není tedy zatím, co psát Na facebookové stránce s mými obrázky jsem vyhlásila králičí fotosoutěž. Zatím není moc účastníků, z čehož jsem popravdě docela překvapená a zklamaná Někdy mám pocit, že jsem neviditelná a někdy z toho mám vážně docela melancholickou… 

27.1. 2017 – nefrkání Kubíčkovi vydrželo asi 14 dní. Pak se mu postupně opět vracelo. Začalo to tím, že si během dne tak jednou dvakrát frknul, nic zvláštního. Pak jsem ale přišla předevčírem z práce a Kubíček měl neskutečné záchvaty, větší než minule. I když jsme byli s naší paní doktorkou domluvení, že se objednáme do Třeboně na kontrolu, tentokrát se mi nechtělo čekat. Vzali jsme ho v Budějovicích na veterinu a dostal antibiotika na 7 dní. 1.2. jdeme na kontrolu. V ten  samý večer jsem zkusila ještě udělat pokus – sebrala jsem mu všechny sušené bylinky, aby si z nich nedělal bordel a nevdechoval případný popel z nich. Nevím, jestli to bylo tím, nebo těmi léky, ale už druhý den se choval jako by se nechumelilo. Zase je šťastný a běhá jako mladík Tak uvidíme

You Might Also Like

0 komentářů

Instagram

Popular Posts

Like us on Facebook

Ušáci

Flickr Images