Deník

Sárinka na dornově metodě

pátek, března 11, 2016 Králičí máma 0 Comments

Po delší době jsem se Sárinkou navštívila opět naší skvělou terapeutku Bc. Kristýnu Zachovou DoTh., ke které Sárinku objednávám na dornovu metodu. Sára trpí na DKK a po naší první návštěvě dornovy metody se jí velmi ulevilo. Byla jako vyměněná, no prostě hodně řádila a byla akivní. V poslední době se však před námi otevřel takový trochu začarovaný kruh. Začalo to tím, že jak byla aktivní a nadšená do všeho, začala jsem s ní hodně cvičit. Takže se jí zvýšila trochu denní krmná dávka i přes to, že jsem zkrmovala během cvičení i večeři. Sárinka má obcně na zimu tendence každoročně přibírat na váze, což na jaře vždy snadno shodí i s kožíškem, takže mi její přibírání nepřišlo nějak nenormální. Zároveň se nám v lednu začala hárat, takže to té aktivity zrovna moc neměla. No a stalo se to, že po hárání začala být divná. O nic neměla zájem, byla pomalá, na procházky nechtěla, ráno s náma nevstávala, Trixi nevyzívala ke hře a postupem času mi to přišlo horší a horší. Báli jsme se, aby neměla po hádání zánět dělohy. Vzali jsme jí tedy na veterinu, kde jí pan doktor udělal sono a krevní testy. Vše v pořádku. Poté jsme jí postavili na váhu a já i Honza jsme se zděsili. Měla tak o 5-6kg víc, než by měla mít. Takže nám to bylo hned jasný. Hubnout hubnou a hubnout. Zároveň jsem jí objednala právě na zdornování, aby se jí lépe hýbalo a hubnutí šlo lépe. Jsem na sebe trochu naštvaná, že jsme to nepodchytili víc zavčas, ale ona se pod tím kožichem nezdála, že by přibrala až tolik :-(
 
Ale zpět k našemu středečnímu zdornování. Stejně jako minule byl problém dostat Sáru na bok, bránila se opět zuby nehty a prala se s náma. Nakonec se ale podařilo. Byla jsem zvědavá, jestli zase bude pět její nespokojené árie, že jí nekdo drží v poloze, ve které ona přece být nechce a má pocit omezování svobody Ale jelikož dostala kolem tlamky bachovy esence, aby byla klidnější a hlavně uvolněnější, pěla jen zpočátku :-)
 
A co bylo tentokrát špatně? Samozřejmě kyčle, posunutá pánev, zablokovaný krk a ztuhlé přední nohy (prý je vidět, jak vše tahá předkem). Minule měla navíc vyhozená ramena, která tentokrát byla v pořáku.
 
Nyní máme mít 3 dny klidový režim, ale hned po příchodu domů se projevila obrovská změna.
 

Mohlo by se vám líbit

0 komentářů: