Sárinka na dornově metodě

pátek, března 11, 2016

Po delší době jsem se Sárinkou navštívila opět naší skvělou terapeutku Bc. Kristýnu Zachovou DoTh., ke které Sárinku objednávám na dornovu metodu. Sára trpí na DKK a po naší první návštěvě dornovy metody se jí velmi ulevilo. Byla jako vyměněná, no prostě hodně řádila a byla akivní. V poslední době se však před námi otevřel takový trochu začarovaný kruh. Začalo to tím, že jak byla aktivní a nadšená do všeho, začala jsem s ní hodně cvičit. Takže se jí zvýšila trochu denní krmná dávka i přes to, že jsem zkrmovala během cvičení i večeři. Sárinka má obcně na zimu tendence každoročně přibírat na váze, což na jaře vždy snadno shodí i s kožíškem, takže mi její přibírání nepřišlo nějak nenormální. Zároveň se nám v lednu začala hárat, takže to té aktivity zrovna moc neměla. No a stalo se to, že po hárání začala být divná. O nic neměla zájem, byla pomalá, na procházky nechtěla, ráno s náma nevstávala, Trixi nevyzívala ke hře a postupem času mi to přišlo horší a horší. Báli jsme se, aby neměla po hádání zánět dělohy. Vzali jsme jí tedy na veterinu, kde jí pan doktor udělal sono a krevní testy. Vše v pořádku. Poté jsme jí postavili na váhu a já i Honza jsme se zděsili. Měla tak o 5-6kg víc, než by měla mít. Takže nám to bylo hned jasný. Hubnout hubnou a hubnout. Zároveň jsem jí objednala právě na zdornování, aby se jí lépe hýbalo a hubnutí šlo lépe. Jsem na sebe trochu naštvaná, že jsme to nepodchytili víc zavčas, ale ona se pod tím kožichem nezdála, že by přibrala až tolik :-(
 
Ale zpět k našemu středečnímu zdornování. Stejně jako minule byl problém dostat Sáru na bok, bránila se opět zuby nehty a prala se s náma. Nakonec se ale podařilo. Byla jsem zvědavá, jestli zase bude pět její nespokojené árie, že jí nekdo drží v poloze, ve které ona přece být nechce a má pocit omezování svobody Ale jelikož dostala kolem tlamky bachovy esence, aby byla klidnější a hlavně uvolněnější, pěla jen zpočátku :-)
 
A co bylo tentokrát špatně? Samozřejmě kyčle, posunutá pánev, zablokovaný krk a ztuhlé přední nohy (prý je vidět, jak vše tahá předkem). Minule měla navíc vyhozená ramena, která tentokrát byla v pořáku.
 
Nyní máme mít 3 dny klidový režim, ale hned po příchodu domů se projevila obrovská změna.
 

You Might Also Like

0 komentářů

Instagram

Popular Posts

Like us on Facebook

Ušáci

Flickr Images